Kluby fitness to nie tylko miejsca intensywnego wysiłku fizycznego. To także przestrzeń, w której atmosfera z jednej strony powinna podnosić motywację i wpływać na dynamiczność treningów, a z drugiej sprzyjać relaksowi. W tym kontekście firma TRILUX z dumą dostarcza innowacyjne rozwiązania oświetleniowe dla marki Just GYM, wprowadzając w klubach fitness nowy standard w zakresie ilości światła, energooszczędności i designu.

Sportowy charakter światła

Projekt oświetleniowy dla Just GYM stanowił fascynujące wyzwanie dla zespołu TRILUX. Oświetlenie musiało nie tylko stworzyć optymalne warunki wizualne dla różnorodnych treningów, ale także wpisać się w dynamiczne i nowoczesne wnętrze. TRILUX, wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, dostarczył zaawansowane rozwiązania zapewniające równomierne i intensywne oświetlenie powierzchni treningowej. Natężenie światła zostało dostosowane do różnych stref: sali cardio, strefy wolnych ciężarów i sali zajęć grupowych.

„Just GYM to sieć automatycznych klubów fitness dostępnych dla klubowiczów przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Obecnie posiadamy 33 klubów w całej Polsce i nieustannie się rozwijamy, otwierając nowe centra fitness w kolejnych miastach. Tworząc nasze kluby chcemy każdorazowo zapewnić naszym klientom najwyższą jakość sprzętu i infrastruktury. Stawiamy na najlepsze rozwiązania, dlatego to właśnie TRILUX jest w 100% odpowiedzialny za oświetlenie w naszych klubach”. – Tomasz Joachimiak, Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny Just GYM.

Oprócz funkcjonalności, TRILUX zadbał również o oprawę oświetlenia, dostosowując je w pełni do nowoczesnego świata fitnessu Just GYM. Proste, eleganckie formy nadają wnętrzom iście sportowego charakteru, tworząc niezwykłą atmosferę treningową.

Światło całą dobę

Siłownie Just GYM są otwarte 24/7, zatem oświetlenie odgrywa tu bardzo ważną rolę. Oprócz odpowiedniego designu kluczowa jest także energooszczędność. Światła w klubie nigdy nie gasną – ma być widać, że lokal jest otwarty, ale również nie powinny świecić pełną mocą wtedy, kiedy nie ma klientów. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom, wprowadzonym przez TRILUX, udało się osiągnąć zamierzony cel. Pozwala to zaoszczędzić koszty zużycia energii, jednocześnie obiekt wygląda jakby był cały czas otwarty, a na tym zależało inwestorowi.

"W projekcie użyto różne oprawy oświetleniowe, dostosowane do specyfiki pomieszczeń. W salach do ćwiczeń zainstalowano oprawy E-Line z pryzmatycznym układem optycznym, nadając im unikalny charakter. Pozostałe obszary oświetlono oprawami Siella, Ambiella oraz Oleveon FIT, dobierając je indywidualnie do każdego miejsca. Wybór opraw uwzględniał nie tylko estetykę, lecz także ich funkcjonalność w całym projekcie. Ilość zastosowanych opraw zależała od wielkości obiektu, tworząc spójny i funkcjonalny projekt oświetleniowy, który doskonale współgra z charakterem każdej przestrzeni." – wspomina Maciej Gronert z TRILUX Polska.

Automatyzacja siłowni

Siłownie Just GYM to nowoczesne obiekty z zautomatyzowanym system bezobsługowym. Klienci nie potrzebują pracowników, aby skorzystać z siłowni. Idąc tym tropem, w klubach nie mogło zabraknąć zdalnego dostępu i kontroli nad oświetleniem, którą zapewnił LiveLink Wi-Fi. Dzięki temu zapewnione są idealne warunki treningowe, a dodatkowo widać znaczącą poprawę gospodarowania energią i niższe koszty eksploatacji. Co nas również cieszy, użytkownicy doceniają fenomenalną jakość światła, która wpływa na ich pozytywne doświadczenia treningowe.

Dzięki projektom takim jak Just GYM, TRILUX udowadnia, że oświetlenie to nie tylko funkcjonalność, ale także kluczowy element tworzenia wyjątkowych i niskoemisyjnych przestrzeni. W efekcie partnerstwa, światło stało się kluczowym elementem wspomagającym aktywność fizyczną. Wspólnie tworzymy przestrzenie, w których zdrowie i kondycja stanowią priorytet.